icewine-vidal-new-1-800

2016

Vidal

Zmyselná vôňa tropických plodov manga, limetky a ananásu sprevádzaná jemným parfumom kvetov dáva vinu špecifický charakter sviežosti. Lahodná chuť manga, papaye a marakuja je sprevádzaná chuťou ananásu a lychee.

Táto harmonická príchuť ovocia spojená s príjemným kyselkavým tónom zvýrazňuje šťavnatú chuť  ľadového  vína. Doporučujeme podávať k čerstvému ovociu, k syrom modrého typu a sladkému pečivu.

Oblasť

Niagara Peninsula,
Ontario, Canada

Zmes

100% Vidal

Ikona
Alkohol

12% w/v

Ikona
Titrovateľná kyslosť

14 g/L

Ikona
Zvyškový cukor

215 g/L

(LCBO sugar code 21)

Čo je ľadové víno

Ľadové víno je zriedkavý a vynikajúci produkt, ktorého korene majú viac než dvestoročný pôvod v Európe. Nemecko bolo prvou krajinou, kde sa toto víno začalo vyrábať. Jeho vznik, ako to s niektorými vynálezmi býva, bol úplne náhodný. V zime roku 1794 zastihol chudobných farmárov v Franconii nečakaný mráz.

Namiesto toho, aby lamentovali nad zmrznutým hroznom, a taktiež preto, že boli veľmi šetrní, vyrobili víno aj zo zmrznutého hrozna. Výsledkom toho bolo maličké množstvo medovo chutiaceho nektáru, ktorý mal vynikajúcu chuť, vyváženú aciditu a nepodobal sa ničomu, čo bolo doteraz vyprodukované.

Toto víno pomenovali Eiswein, ľadové víno.

Viac o ľadovom víne

Cesta

Z kanadských viníc na Slovensko

Kanadská provincia Ontario má výhodu, že jej zimné klimatické pomery od novembra do februára umožňujú vyrábať ľadové víno každoročne.

Ikona
Cena

25€/1ks vína

Ikona
Poštovné

+6€ (kuriér DPD)

Pri objednávke 2 a viac kusov vína je poštovné zadarmo. V Bratislave možnosť dodania osobne po dohode.

Ikona
Doručenie

7 dní

Objednávka

Kúpte si kanadské ľadové víno Vidal 2016

icewine-vidal-new-1-800