icewine-cabernet-new-1-800

2015

Cabernet

Má jemnú vôňu jahôd a mliečnej čokolády s nádychom čierneho korenia. Intenzívna červená farba vína spája chute jahody, muškátového orecha a škorice  doplnenou o chuť marhule a broskyne.

Príjemná koncová  kyselkavá chuť  umocňuje sladkú sviežosť  ľadového vína. Doporučujeme podávať po hlavnom chode ku krémovým dezertom.

Oblasť

Niagara Peninsula,
Ontario, Canada

Zmes

50% Cabernet Franc
50% Cabernet Sauvignon

Ikona
Alkohol

11% w/v

Ikona
Titrovateľná kyslosť

15 g/L

Ikona
Zvyškový cukor

215 g/L

(LCBO sugar code 21)

Čo je ľadové víno

Ľadové víno je zriedkavý a vynikajúci produkt, ktorého korene majú viac než dvestoročný pôvod v Európe. Nemecko bolo prvou krajinou, kde sa toto víno začalo vyrábať. Jeho vznik, ako to s niektorými vynálezmi býva, bol úplne náhodný. V zime roku 1794 zastihol chudobných farmárov v Franconii nečakaný mráz.

Namiesto toho, aby lamentovali nad zmrznutým hroznom, a taktiež preto, že boli veľmi šetrní, vyrobili víno aj zo zmrznutého hrozna. Výsledkom toho bolo maličké množstvo medovo chutiaceho nektáru, ktorý mal vynikajúcu chuť, vyváženú aciditu a nepodobal sa ničomu, čo bolo doteraz vyprodukované.

Toto víno pomenovali Eiswein, ľadové víno.

Cesta

Z kanadských viníc na Slovensko

Kanadská provincia Ontario má výhodu, že jej zimné klimatické pomery od novembra do februára umožňujú vyrábať ľadové víno každoročne.

Ikona
Cena

29€/1ks vína

Ikona
Poštovné

+6€ (kuriér DPD)

Pri objednávke 2 a viac kusov vína je poštovné zadarmo. V Bratislave možnosť dodania osobne po dohode.

Ikona
Doručenie

7 dní

Objednávka

Kúpte si kanadské ľadové víno Cabernet 2015

icewine-cabernet-new-1-800