Náš príbeh

Začalo to cestou do kanady

Rodina Knížaťovcov sa presťahovala zo Slovenska do Kanady v roku 1998 s vidinou pestovania hrozna za účelom výroby ľadového vína. Tento sen sa stal skutočnosťou už v roku 2001 v oblasti Niagara-on-the-Lake, kde sú najlepšie podmienky na dopestovanie neskorých zberov hrozna.

Viac ako pätnásť rokov skúseností v oblasti pestovania a zberu hrozna v tých najdrsnejších podmienkach Kanadskej zimy dáva záruku chutných a kvalitných ľadových vín.

Ľadové vína z vylisovaných hroznových bobúľ z viníc Jozefa Knížaťa sa už druhé desaťročie úspešne predávajú do celého sveta.

Naše odrody
ľadových vín

Cabernet
Vidal

Čo je ľadové víno

Ľadové víno je zriedkavý a vynikajúci produkt, ktorého korene majú viac než dvestoročný pôvod v Európe. Nemecko bolo prvou krajinou, kde sa toto víno začalo vyrábať. Jeho vznik, ako to s niektorými vynálezmi býva, bol úplne náhodný. V zime roku 1794 zastihol chudobných farmárov v Franconii nečakaný mráz.

Namiesto toho, aby lamentovali nad zmrznutým hroznom, a taktiež preto, že boli veľmi šetrní, vyrobili víno aj zo zmrznutého hrozna. Výsledkom toho bolo maličké množstvo medovo chutiaceho nektáru, ktorý mal vynikajúcu chuť, vyváženú aciditu a nepodobal sa ničomu, čo bolo doteraz vyprodukované.

Toto víno pomenovali Eiswein, ľadové víno.

Viac o ľadovom víne

Ľadové víno je vzácne

Keďže nie každá zima v Nemecku a Rakúsku je vhodná na výrobu ľadového vína, toto víno je veľmi vzácny produkt.

Ikona
Distribúcia

Sme jediný distribútor

Ikona
Jedinečnosť

Výnimočná
chuť

Ikona
Predaj

Predaj vína
od 1 kusu

Ikona
Reštaurácia

Výhodne pre
reštaurácie